Od wczoraj tj.  8 maja gościmy w naszej Parafii i wspólnocie iławskiej ekipę z Prokury Misyjnej w Poznaniu. Przyjechali do nas: o. Wiesław Chojnowski, kilkuletni misjonarz z Madagaskaru, o. Rafał Chilimoniuk, który przez 10 lat posługiwał w Turkmenistanie, brat Sebastian Jankowski, misjonarz z Ukrainy oraz Pan Michał, świecki pracownik Prokury.

Tego samego dnia Eucharystią o godz. 18:00 rozpoczęli swoją posługę, która została rozciągnięta na cała niedzielę, a w niej ponadto: kazania, nabożeństwo majowe i spotkanie z „Przyjaciółmi Misji”; do tego rozprowadzanie pamiątek, dewocjonaliów i literatury misyjno-oblackiej oraz zbieranie ofiar na Misje św.

Dzisiaj w 6 Niedzielę Wielkanocną dalszy ciąg posługi naszych współbraci-misjonarzy, począwszy od pierwszej Mszy św. o godz. 7:00 do ostatniej o godz. 18:00-stej z głoszeniem Słowa Bożego o Misjach na Madagaskarze, Ukrainie i w Turkmenistanie, gdzie do tej pory pracuje – głosząc Dobra Nowinę ubogim – wielu polskich oblatów.

Po Mszy św. o godz. 13:00 odbyło się spotkanie z grupą „Przyjaciół Misji” i wiernymi z naszej Parafii, którzy na żywo mogli słuchać i dialogować z naszymi gośćmi z Poznania; po czym wspólny poczęstunek i dzielnie się wrażeniami i spostrzeżeniami w braterskiej atmosferze i w osobistym kontakcie z Misjonarzami, aby „naładować się” na kolejne miesiące wspierania dzieł misyjnych Polskiej Prowincji przez indywidualną i wspólnotową modlitwę oraz nieocenioną  materialną i finansową ofiarność.

Przybyli współbracia-misjonarze wzbogacili także naszą oblacką wspólnotę w prywatnych i wspólnotowych rozmowach przy różnych, interesujących spotkaniach w klasztorze.

Ich wizyta to piękne świadectwo zaangażowania w trudzie wypełniania oblackiego charyzmatu głoszenia Chrystusa ukrzyżowanego ubogim i nieznającym Ewangelii oraz świadectwo nieustannej współpracy oblatów ze świeckimi w Kościele.

Niech Maryja, Gwiazda Ewangelizacji i święty Ojciec Eugeniusz de Mazenod wypraszają potrzebne łaski w dalszej Ewangelizacji i towarzyszą w ich misjonarskiej posłudze!