Także grupa młodzieży z naszej oblackiej parafii, wraz z o. Dominikiem Zwierzychowskim OMI, wyjechała na spotkanie “Niniwy”, tym razem organizowane w odległym Zahutyniu koło Sanoka. Było to 30 spotkanie, działającego od 15. lat Oblackiego Duszpasterstwa Młodzieży “Niniwa”, odbywające się w dniach 01-04.05.2019 roku.

Na spotkanie przybyło ok. 300 osób, którzy znaleźli gościnę u mieszkańców Zahutynia i Doliny, gdzie znajduje się kościół dojazdowy. Program zjazdu wypełniony był modlitwą, konferencjami, spotkaniami i muzyką, której animacją zajął się tym razem klerycki zespół “Gitary Niepokalanej” z Obry.

Ciekawym wydarzeniem była pielgrzymka młodych do Sanktuarium Matki Nowego Życia w Zagórzu, wizyta w skansenie w Sanoku, zwiedzanie wnętrza tamy na Solinie, wizyta w klasztorze w Komańczy, gdzie był więziony Sługa Boży Kard. Stefan Wyszyński czy wyjście na szklak w Bieszczadach.

Na zakończenie młodzi ludzie włączyli się w peregrynację Cudownego Obrazu Matki Bożej Kodeńskiej, który w tych dniach nawiedził parafię w Zahutyniu, którą opiekują się oblaci. Młodzi czuwali przy obrazie także do późnej nocy.

Więcej na temat spotkania:

https://oblaci.pl/2019/05/06/xxx-zjazd-mlodziezowej-wspolnoty-niniwa/