W tym roku o. Franciszek Chrószcz OMI, obecnie pełniący posługę egzorcysty w sanktuarium maryjnym w Kodniu, obchodzi 50. lecie swoich święceń kapłańskich. Ze względu na to, że jego brat o. Alojzy Chrószcz OMI pracuje jako misjonarz w Kamerunie, uroczystości te zostały dostosowane do przyjazdu na urlop do Polski o. Alojzego.

Dlatego w niedzielę, 26.05.2019 roku, o. Krzysztof Trociński OMI od roku już nasz domownik, który przez wiele lat pracował w Kamerunie jako misjonarz, uczestniczył w bazylice w Kodniu w tej uroczystości. Wokół o. Franciszka Chrószcza OMI, niegdyś misjonarza najpierw w Kamerunie a później na Madagaskarze i wieloletniego dyrektora Prokury Misyjnej Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Poznaniu, zgromadziło się liczne grono gości.

Zresztą nie tylko domowników klasztoru w Kodniu, ale także licznych współbraci, którzy przez dostojnego jubilata zostali zaproszeni na tę uroczystość. Zresztą uroczystość ta, mająca miejsce w Kodniu, wpisuje się także w peregrynację Kodeńskiego Obrazu po placówkach i parafiach prowadzonych przez oblatów w Polsce i poza Jej granicami.

Więcej informacji na temat trwającej peregrynacji Kodeńskiego Obrazu:

https://ilawa.oblaci.pl/2018/12/09/peregrynacja-obrazu-matki-bozej-kodenskiej-w-ilawie-w-grudniu-2019-roku/