Weekend 11-12.05.2019 roku, to nie tylko “Lotnicza Majówka”, ale w naszym oblackim kościele miał miejsce Regionalny Zlot Przyjaciół Misji Oblackich i animacja misyjna naszych iławskich parafian. Te dwa dni i związane z nimi wydarzenia, służą wsparciu misji prowadzonych przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w krajach misyjnych, gdzie też m.in. pracują oblaci pochodzący z Iławy lub kiedyś pracujący w naszym klasztorze w Iławie.

Plan sobotniego zjazdu, 11.05.2019 roku, miał następujący przebieg: 10.30 – różaniec misyjny (rozpoczęcie Regionalnego Zjazdu Przyjaciół Misji i Sympatyków), 11.00 – Msza święta, ok. 12.00 – posiłek, spotkanie na salce i nabożeństwo majowe (zakończenie zjazdu).

W wydarzeniu, z wydatną pomocą miejscowej wspólnoty, uczestniczyli: o. Marian Lis OMI – dyrektor Prokury Misyjnej, o. Błażej Gawliczek OMI – pracujący na Ukrainie, kleryk z Afryki oraz świecki animator misyjny. Ta sama ekipa animowała naszą parafię w sobotni wieczór i w niedzielę, 12.05.2019 roku, głosząc Słowo Boże i zbierając przed kościołem ofiary na misje. Była też możliwość nabycia pamiątek misyjnych (książki, filmy, dewocjonalia, “Misyjnych Dróg”) w “Namiocie Misyjnym” przed kościołem.