Ostatniej niedzieli na Mszy świętej o godzinie 11:30 we wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy ojca Dominika Zwierzychowskiego, wikariusza naszej parafii i członka wspólnoty oblackiej w Iławie. Po rocznej posłudze w Iławie ojciec Dominik opuszcza naszą wspólnotę i Prowincję, aby rozpocząć nowa misję w Prowincji Anglo-Irlandzkiej, w Dublinie. Pożegnanie odbyło się w bardzo rodzinnej atmosferze; nie zabrakło modlitwy, miłych życzeń, kwiatów i prezentów… Ojcze Dominiku: Good luck!

Tego samego dnia na Mszy świętej o godzinie 13:00 ojciec Wojciech Kowalewski OMI z Prowincji Francuskiej, pochodzący z Parafii Przemienienia Pańskiego w Iławie celebrował swój jubileusz: 30 lat kapłaństwa, które wypełnił swoją posługą w Polsce, w Kamerunie i we Francji. Wraz z rodziną i bliskimi, oblatami oraz parafianami dziękował Panu Bogu za ten wielki dar, prosząc o dalsze błogosławieństwo w realizacji Bożej woli w posłudze kapłańskie i oblackiej wśród ubogich materialnie i duchowo, szczególnie w posłudze kapelana wiezienia w Paryżu. Po Eucharystii radość święta dopełniliśmy przy wspólnym stole.

Ojcu Wojciechowi życzymy udanego urlopu, a po powrocie do Francji: Bonne chance!