08.06.2019 roku nasz przełożony uczestniczył w VIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Liturgicznej Służby Ołtarza do sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu, posługując w czasie jej trwania w konfesjonale. Jej mottem były słowa “Bo w życiu ważny jest krzyż”, dlatego też ministranci wchodzili na Łysą Górę dwoma drogami: Polska południowa od strony Nowej Słupi, a Polska północna od Huty Szklanej, rozważając po drodze drogę krzyżową Jezusa.

Po nawiedzeniu kaplicy relikwii Eucharystii przewodniczył abp Józef Górzyński, metropolita warmiński, a w koncelebrze byli głoszący homilię bp Krzysztof Nitkiewicz, biskup sandomierski oraz bp Adam Bałabuch ze Świdnicy, przewodniczący Komisji KEP ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów a także delegat KEP ds. duszpasterstwa Ministrantów. Zgromadzili się także liczni kapłani, towarzyszący swoim ministranckim grupom oraz gospodarze i współorganizatorzy zarazem: Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej z o. prowincjałem Pawłem Zającem OMI na czele.

Po Eucharystii i spożyciu bigosu, podawanego z wojskowych kuchni polowych, ministranci mogli wysłuchać świadectwa Jasia Meli i uczestniczyć w koncercie “rapera w sutannie” ks. Jakuba Bartczaka z Wrocławia. Pielgrzymka zakończyła się nabożeństwem eucharystycznym z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Foto: Facebook Sekretariatu Powołań