Ostatniej niedzieli w naszej wspólnocie parafialnej miała miejsce oficjalna wizytacja Pasterza naszej diecezji, Biskupa Jacka Jezierskiego z Elbląga. Na wszystkich Mszach świętych o. Proboszcz witał naszego gościa, przedstawiając mu rzeczywistość naszej Parafii: różnorodność wiekową wiernych oraz ich zaangażowanie w jej rozwój. W odpowiedzi, ksiądz Biskup wygłaszał w homilii słowa zachęty do trwania przy Jezusie, pogłębiania swojej wiary oraz “szukania zagubionych owiec”.

Obstawę liturgiczna na każdej z niedzielnych Eucharystii przygotowały grupy duszpasterskie, które na co dzień angażują się w życie naszej wspólnoty.

Na Mszy św o godzinie 13:00 odbyło się długo oczekiwane bierzmowanie 44 młodych ludzi. Biskup Jacek w ojcowskich słowach przypomniał im i wszystkim zgromadzonym, jak ważne w naszym chrześcijańskim życiu są dary Ducha Świętego. Po pracowitym przedpołudniu wspólnota oblacka ugościła księdza Biskupa i księży z sąsiednich parafii uroczystym obiadem. W ten sposób zakończył On swoją oficjalną wizytę w Parafii Przemienienia Pańskiego w Iławie.