Pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego, ks. abp. Marka Jędraszewskiego, w kościele św. Michała w Poznaniu, odbyły się uroczystości związane ze  100-leciem I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Szkoła zatem jest niemalże równolatkiem Ojczyzny, która przed 100. laty odzyskała niepodległość. Oprócz wspomnianego już Arcybiskupa Krakowskiego, absolwentami tej szkoły –  pośród licznych kapłanów – są też zakonnicy, m.in. o. Stanisław Tasiemski OP – pracujący w KAI oraz nasz o. Tadeusz Rzekiecki OMI, kapelan Zakładu Karnego w Iławie. Z tego też względu o. Tadeusz wyjechał do Poznania, aby wziąć udział w jubileuszu szkoły 18.05.2019 roku.

I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu jest najstarszym liceum państwowym w Poznaniu, przez wielu nazywane Marcinkiem. Budynek placówki przy ul. Bukowskiej 16 został wzniesiony w latach 1901-1903. Początkowo mieściło się tam Królewskie Gimnazjum im. Augusty Wiktorii, w 1919 roku przemianowane na polskie Państwowe Gimnazjum im. Karola Marcinkowskiego.

Szczegółowa relacja z jubileuszu z galerią zdjęciową:

https://diecezja.pl/aktualnosci/abp-marek-jedraszewski-niezwykla-historia-i-liceum-ogolnoksztalcacego-im-karola-marcinkowskiego-w-poznaniu-msza-sw-z-okazji-100-lecia-szkoly/